Poleć znajomym

Nalewka z mirabelek

Jak zbierać punkty?

Autor: (9610 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Każdy ma jakiegoś bzika

Nalewka z mirabelek to trunek, który jako pierwszy nastawiam jak tylko pojawią się śliwki w moich okolicach. W tym roku wydaje mi się że jest ich mniej niż w poprzednim, ale na nalewkę i dżem wystarczy- mam nadzieję. Staram się żeby mieć zawsze zapas nalewki mirabekowej, gdyż jest to jedna z moich ulubionych nalewek. W długie, zimowe wieczory umilam sobie czas także przy kieliszku domowej nalewki śliwkowej, jeżynowej na rumie albo agrestowej. Pachną i smakują wybornie przypominając smaki i aromaty lata i jesieni. Polecam domowe nalewki. Są najlepsze na świecie.

Składniki

  • 1 kg mirabelek
  • 0,5 kg cukru
  • 0,5 l wódki
  • 0,25 l spirytusu

Sposób przygotowania

  1. Mirabelki umyć, osuszyć, przesypać do słoika i zalać wódką i spirytusem. Odstawić na miesiąc w ciemne miejsce ( chowam do szafki). Po upływie miesiąca zlać alkohol do słoika, a mirabelki zasypać cukrem i odstawić na 10-14 dni, aż puszczą sok. Co kilka dni potrząsnąć słokiem z owocami, żeby cukier się rozpuścił. Powstały sok wymieszać z odcedzonym wcześniej alkoholem, przefiltrować, przelać do butelek i odstawić na conajmniej miesiąc.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.