Poleć znajomym

SOK Z DYNI JABŁEK I POMARAŃCZY

Jak zbierać punkty?

Autor: (9610 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Każdy ma jakiegoś bzika

Kolejne moje tegoroczne odkrycie to sok z dyni, jabłek i pomarańczy. Smakuje jak popularny sok przecierowy, ale skład możemy sobie modyfikować wedle upodobania. Robiłam go już kilka razy w kilku kombinacjach, ale w tej smakuje nam najbardziej. Polecam przygotować go z kwaskowatych jabłek, jednak jeżeli będą to renety, to proponuję dodać do parowania ok 1,5 szkl wody więcej ( mój sok wyszedł za gęsty z renetą ). Ten sok może śmiało konkurować ze sklepowymi przecierowymi sokami.

Składniki

  • 1 kg dyni ( obranej i oczyszczonej )
  • 1,5 kg jabłek ( obranych i bez gniazd nasiennych )
  • 3 pomarańcze
  • 300 g cukru ( 1 i 1/5 szkl )
  • 2,5 l wody

Sposób przygotowania

  1. Do garnka do gotowania na parze wlać 1 l wody, a na sitko do gotowania przełożyć pokrojoną w kostkę dynię. Uparować ją do miękkości, dodać do wody z gotowania i zmiksować. Przelać do większego garnka. Tą samą czynność powtórzyć z jabłkami. Zmiksowane przelać do garnka z przecierem dyniowym. Obrane ze skórki i pozbawione pestek i białych błon pomarańcze zmiksować blenderem. Przełożyć je do mniejszego garnka, dodać cukier i 0,5 l wody. Pogotować około 10 min, ponownie zmiksować i przelać do garnka z dynią i jabłkami. Dokładnie wymieszać i przelać do buteleczek. Pasteryzować 5 min.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.